Epoksi Zemin Kaplama Kaç M2 Yer Yapar?

Epoksi Zemin Kaplama Kaç M2 Yer Yapar?

Epoksi zemin kaplama kaç m2 yer yapar sorusu günümüzde epoksi kullanımının hızla artması ile en sık sorulan sorulardan biridir. Kullanılacak alana bağlı olarak 1 m2’ye ne kadar epoksi uygulanacağı da hesaplanmakta ona göre işlem öncesi sözleşme imzalanmaktadır. Zemin düzenlemesi öncesi yapılacak ön görüşme ile gerekli fikir birliği müşteri ve firma arasında sağlanmaktadır.

Zemin üzerinde uygulanacak olan kalınlığın belirlenmesinde epoksi belirleyici bir faktördür. Üzerinde çok fazla yükün yer almayacağı ofis gibi alanlar ya sadece yayaların baskı uygulayacağı alanlar için 1 m2 alana 0.550kg / m2 epoksi işlemi uygulanacağı hesaplanmaktadır. Teknik hesaplamalar ve profesyonel bir şekilde yapılacak ön çalışma sonucu ne kadar m2’ye ne kadar epoksi uygulanacağı belirlenmektedir.

1 M2 Alan Ne Kadar Epoksi İle Kaplanır?

1 m2 alana uygulanacak olan epoksi miktarının hesabı uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Epoksi zemin kaplamanın fiyatlandırması yapılırken de m2 hesabı ve kullanılacak malzemeler göz önünde bulundurulmaktadır. Uygulanacak olan sisteme göre doğru işlem basamakları bu aşamada faaliyete geçirilmektedir.

Yapılacak olan çalışmadan istenilen sonucun alınabilmesi için bu işlemin alanında uzman ve profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Gerekli işlem talimatlarına uygun doğru bir strateji izlenerek çalışma uygulandığında uygulanan epoksi zemin kaplama da daha uzun ömürlü olacaktır. Kullanılacak olan malzemelerin kalitesi de bu durumda belirleyici bir faktör olmaktadır.

Zeminin üzerinde ağır araç yükü varda bu durumda uygulanacak olan epoksi miktarı da farklı olacaktır. Zeminin daha dayanıklı olması için kaç kat epoksi sürüleceği de bu alanda yapılacak çalışmaların ana unsurlarından biridir. Epoksi uygulanacak olan zeminde ne kadar malzeme gideceğini belirleyen en önemli etkenlerden biri zeminde yer alan çukur ve çatlaklardır.

Epoksi zemin kaplama kaç m2 yer yapar sorusuna cevap arayanların zemin üzerinde yer alan pürüz ve çatlak gibi durumları da göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Bu zeminlerin düzgün bir hale getirilmesi için aha fazla reçine kullanılması durumu söz konusu olmaktadır. Zemin uygulaması öncesi yapılacak ön çalışma sonucu malzeme ve tadilat için ne kadar malzeme kullanılacağı hesaplanmakta ona göre fiyatlandırma sistemi uygulanmaktadır.


WhatsApp
Hemen Ara